بيشتر
1396/11/19 پنجشنبه در بخش جنبی نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد برگزارشد؛ نشست کتاب خوان اختصاصی با حضور برخی از هنرمندان برجسته استان در این نشست کتاب خوان،برخی از هنرمندان برجسته کهگیلویه و بویراحمد به ارائه و معرفی کتابهای هنری پرداختند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، با حضور تنی چند ازهنرمندان برجسته هم استانی نشست کتاب خوان اختصاصی هنر در بخش جنبی  نمایشگاه بزرگ کتاب  استان  برگزارشد.

کارشناس فرهنگی کتابخانه های عمومی استان، برگزاری نشست های کتاب خوان را از رسالتهای فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی ذکر کرد و گفت: نشست کتابخوان با هدف به اشتراک گذاشتن کتاب‌های خوانده شده و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح کتابخانه‌های استان در فضای صمیمی برگزار می‌شود که کتابخوانان تجربیات مطالعه خود را به  علاقمندان به کتاب ارائه می دهند.

خیام نریمان تصریح کرد: در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون چند نشست تخصصی برگزار شده بود ولی نمایشگاه کتاب استان بهانه ای شد تا در محل این مکان بزرگ فرهنگی که چند روزی است دایر شده است برخی از هنرمندان شاخص استان را گرد هم بیاوریم تا از تخصص انها در رشته های مختلف هنری در قالب معرفی و ارائه کتاب های مرتبط  استفاده شود.

وی افزود: در سالجاری، بعد از نشست کتاب خوان شاعران هم استانی، این دومین نشست اختصاصی است که برگزارمی شود و امید است که این نشست ها تداوم داشته باشد و هنرمندان هم استانی که بعضا برخی از آنها در رده ملی صاحب عنوان هستند با معرفی کتاب های مفید و تخصصی گام مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی بردارند.

در این نشست تخصصی که با استقبال خوبی در نمایشگاه کتاب برگزار شد؛ اسحاق آقایی عکاس مطرح ملی و برنده چند جایزه جهانی عکس؛ کتاب "  عکاسی مقدماتی" نوشته اسماعیل عباسی و از انتشارات پرگار را ارائه و معرفی و جواد بشارتی آهنگساز و مدرس دانشگاه هنر در رشته موسیقی؛ کتاب " از میان سرود ها و سکوت ها" نوشته محمدرضا درویش و از انتشارات ماهور را به حاضرین ارائه و معرفی کرد.

 همچنین در این نشست عبدالرسول شریفی مدرس دانشگاه و مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان کتاب " مبانی کاربردی هنرهای تجسمی " را به حاضرین و علاقمندان ارائه و معرفی کرد.

 گفتنی است در پایان این نشست کتاب خوان از شرکت کنندگان و ارائه دهندگان کتاب تقدیر شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 300
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما